banner
PORT TWOICH MARZEŃ
  miasto
strona główna
historia miasta
plan miasta
spis mieszkańców
spis działek
MKNiS
MSWiA
Urząd Miasta Satrina
  kultura
Biblioteka Fabianowska
Instytut Morski
Kolegium
Muzeum Miejskie
RGM
SCKNiS
  turystyka
zabytki
camp "Perła"
hotel "Grand"
szynk "U Alojza"
sport
  miasta partnerskie
Agendart
Trebun
  linki

   Miasto Satrina

Początki Satriny sięgają VII wieku p.n.e. kiedy to powstała pierwsza osada gród warowny na terenie dzisiejszego starego miasta założony przez plemię Satrinów. Już ok. IV wieku p.n.e. powstaje pierwszy port (w miejscu obecnej przystani). Po śmierci ostatniego księcia z dynastii starosatrińskiej w roku 785 rozpoczyna się rozwój miasta portowego przerwany dopiero w 1698 roku przez najazd korsarzy, którzy spalili miasto i przez blisko 60 lat okupowali Twierdzę Portową. Rok 1756  to odrodzenie miasta i początek jego nieprzerwanego rozwoju, który trwa po dzień dzisiejszy.

Obecnie Satrina to dynamiczny ośrodek sportowy i turystyczny, centrum morlandzkiej kultury i nauki, jedno z najbardziej aktywnych miast Królestwa Dreamlandu.

Szeroko otwieramy bramy miasta dla wszystkich podróżników przybywających do nas z lądu, morza i powietrza. 

   Witamy w Porcie Twoich marzeń!


"Cicha przystań" tak mówią o niej marynarze, ponieważ port nie nawiedzały sztormy, a wybudowana latarnia kierowała wszystkich żeglarzy do domu. Wybrzeże z jednej strony wcinające się w twarde skały, z drugiej strony opada tworząc wspaniałą plażę, która przyciąga wielu turystów. Podróżnicy, marynarze z dalekich stron sprawiali, że miasto nabierało swojego unikatowego charakteru. Dlatego też nie dziw się podróżniku, że podczas swojej wędrówki po mieście usłyszysz wiele obco brzmiących słów, które na stałe zakorzeniły się w język tutejszych mieszkańców i bywalców. Do miasta można dostać się z morza, lądu i powietrza.


Atrakcje Satriny

Molo miejskie 
Rezydencja Burmistrza

Twierdza Portowa

Park Miejski

Port i przystań
Witamy        Welcome        Willkomen        Bienvenue        Ahoj        Добро пожаловать        大家好
© 2009 Urząd Miasta Satrina